SLAVLJE HRVATSKE Protiv Belgije za prolazak

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je ubjedljivo savladala Kanadu 4:1 i tako ostala u borbi za plasman u narednu fazu. Junak pobjede bio je sjajni Andrej Kramarić koji je postigao dva gola.

Meč nije dobro počeo za Hrvatsku jer je u drugoj minuti Kanada povela. Sjajan napad krunisao je Dejvis koji je postigao prvi gol na Mundijalima za ovu zemlju.

Nakon toga Hrvatska je preuzela igru i napravila preokret. Da na golu nije bio Milan Borjan, koji je sjajno intervenisao nekoliko puta, Hrvati bi zabilježili i ubjedljiviji trijumf.

Ovako je Kramarić dao dva gola (treći mu poništen zbog ofsajda) a u strijelce se upisao i Livaja. U finišu meča sjajnu kontru je uputio Oršić koji je dodao do Lovre Majera za konačnih 4:1.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Belgije i ovaj meč bi mogao da odredi direktnog putnika za narednu fazu. Hrvatima je dovoljan bod za prolazak.

U ovoj grupi Hrvatska i Maroko imaju po četiri boda, Belgija je na tri a Kanada je bez bodova i otpisana je.

KRAJ

4:1 Sjajna kontra . Oršić je nesebično poslužio Lovru Majera za novi gol.

Još šest minuta će se igrati na ovom meču.

Hrvatska sve bliža pobjedi. Veoma mirno privode meč kraju.

70.min – Kramarić svojim drugim golom donosi Hrvatskoj sjajnu prednost. Odlično je šutirao iz šesnaesterca.

68.min – Pao je ritam utakmice. Hrvatska mirno čuva prednost.

58.min – Kanađani ne uspijevaju da dođu do svoje igre. Hrvatska odlično kontroliše prostor i ne dozvoljava ubacivanja iz drugog plana.

54.min – Sjajna intervencija Milana Borjana. Andrej Kramarić je šutirao nakon povratke lopta a golman Crvene zvezde spasio je svoju reprezentaciju.

Počelo je drugo poluvrijeme. Kanađani napravili dvije izmjene. U slučaju da ovdje izgube oni bi izgubili sve šanse za plasman u narednu rundu takmičenja.

KRAJ PRVOG DIJELA

Pet minuta nadoknade na ovom meču. Odlično prvo poluvrijeme u kojem se Hrvatska vratila nakon šoka.

44.min Preokret Hrvatske! Livaja donosi prednost. Sjajnim udarcem je pogodio mrežu.

36.min – Sad ni Borjan nije mogao ništa. Kramarić je odlično šutirao i postigao gol za izjednačenje. Odlična lopta Perišića.

35.min – Milan Borjan sjajno interveniše, nakon velike šanse za Hrvatsku. Šutirao je Mario Livaja.

26.min Kramarić je uspio da zatrese mrežu Kanade ali je gol poništen zbog ofsajda.

20.min Pritisak Hrvatske se nastavlja. Sve češće su pred golom rivala. Pokušao je Livaja, a Borjan je dobro intervenisao.

Hrvatska se oporavila nakon primljenog gola. Preuzeli su sad inicijativu, ali moraju da paze na kontre. Dejvis je dao gol nakon 68 sekundi što je najbrži gol u grupnoj fazi od 2014. godine.

Vidjećemo kakav je odgovor sad spremio selektor Hrvatske Zlatko Dalić. Kanađani su i u prvom meču bili veoma dobri.

2.min – Dejvis donosi prednost Kanadi. Kakav šok za Hrvatsku. Sjajan napad su izveli i Dejvis je odlično reagovao na centaršut. Istorija je ispisan na ovom Mundijalu.

Počeo je meč.

Navijači Hrvatske su pred meč vrijeđali Milana Borjana, golmana Kanade i člana beogradske Crvene zvezde.

“Vatreni” su na premijeri remizirali sa Marokom 0:0, dok su Kanađani ostavili dobar utisak protiv Belgijanaca, ali su poraženi  1:0.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić odlučio se za jednu promjenu u startnoj postavi u odnosu na meč protiv Marokanaca. Umjesto Nikole Vlašića utakmicu će početi Marko Livaja, dok će Andrej Kramarić biti na desnoj strani.

Što se tiče Kanađana, njih će i na ovoj utakmici predvoditi kapiten Milan Borjan, a selektor Džon Herdman uvrstio je napadača Kajla Larina u startnu postavu.

Sastavi

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić, Kovačić – Kramarić, Perišić, Livaja.

Kanada: Borjan – Džonston, Vitoria, Miler – Lereja, Hačinson, Eustakio, Dejvis – Bjukenon, Dejvid, Larin.