Lokomotiva Saše Obradovića gazi redom

Košarkaši Lokomotive Kubanj savladali su u prvom meču polufinala Evrokupa ekipu Ređo Emilije 82:65.

Ekipa Saše Obradovića je u drugoj četvrtini pojačala odbranu i na odmor otišla sa rezultatom 43:28.

U nastavku meča se ništa nije promijenilo, pa je Lokomotiva mirno utakmicu privela kraju i tako ostala jedina neporažena ekipa u Evrokupu sa čak 19 pobjeda.

Na ovoj utakmici najviše su se kod domaćina istakli Brajan Kvejl sa 16 poena, kao i Mardi Kolins koji je postigao 10, a imao je i 6 asistencija.

U gostujućem sastavu to je bio Kris Rajt sa 14 poena, a dodao je i četiri skoka.

Drugi meč je na programu 23. marta u Italiji, a eventualna majstorica 5 dana kasnije u Rusiji.

U drugom polufinalu Darušafaka je pobjedila Bajern 76:74, a ekipa Saše Đorđevića je ispustila čak 23 poena prednosti koji su imali tokom meča.