Navijači u Poznanju su imali priliku da vide osam golova, četiri penala, crveni karton i het-trik kapitena prvaka Poljske Mikaela Išaka. Ovim trijumfom, Leh je došao na prag trećeg kola kvalifikacija, gdje će ukrstiti koplje sa boljim iz dvomeča u kom se sastaju Crvena zvezda i Linkoln, a crveno-bijeli su u prvom duelu slavili 1:0 kao gosti.
Poljaci su poveli u uvodnom dijelu meča, pošto je Antonio Milić već u četvrtom minutu načeo mrežu Islanđana.
Nakon ranog prvog gola je uslijedio mirniji period igre, koji je prekinut u 28. minutu. Tada je ekipa Brejdablika došla do izjednačenja iz penala, koji je realizovao Hoskuldur Gunlaugson.
Izjednačujući gol gostiju je samo pokrenuo totalnu ludnicu u Poznanju, pošto je samo četiri minuta kasnije štoper prvaka Islanda Viktor Margeirson zbog oštrog faula dobio direktan crveni karton.
Brojčanu prednost je ekipa Leha momentalno iskoristila, pošto je u 37. minutu iz penala novu prednost domaćoj ekipi donio kapiten Mikael Išak.
Golman gostiju Anton Einarson je loptu iz mreže morao da vadi još jednom u 42. minutu, kada ga je matirao Žoel Pereira.
Poljaci su još dva gola postigli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Prvo je strijelac iz novog penala bio Išak, a “petarda” je pukla kada je mrežu zatresao Leo Bengtson.
Tokom većeg dijela drugog poluvremena nije bilo uzbuđenja, a onda je u 77. minutu prednost Leha na 6:1 povisio poljski vezista Filip Jagielo.
Navijači u Poznanju su četvrti penal na meču vidjeli u 85. minutu, kada je Mikael Išak kompletirao het-trik sa bijele tačke i na taj način postavio konačan rezultat.
Uoči meča
Crvena zvezda je ovog utorka započela misiju pod nazivom Plasman u Ligu šampiona. Crveno-bijeli su na startu evropskog puta slavili na Gibraltaru, a u narednom kolu bi, ukoliko opravda ulogu favorita, trebalo da je sačeka Leh. Klub iz Poznanja je aktuelni prvak Poljske, ekipa koja je igrala odlično, ali trenutno je – u čabru.
Dakle, ako izađe kao pobjednik iz dvomeča sa Linkolnom, Zvezdu bi u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sačekao bolji iz duela Leh – Brejdablik. Poljaci imaju kud i kamo kvalitetniji tim od Islanđana, ali nemaju dobro raspoloženje. Krenuli su u novoj sezoni očajno, tim liči na raštimani orkestar.
Šamar, pa nokaut
Poslije poraza u finalu Superkupa od Legije (2:1) i šamarčine popijene od Krakovije usred Poznanja (4:1) u prvom kolu Ekstraklase, šampionski Leh sada podsjeća na zarđali pleh. Ni traga ni glasa od ekipe koja je prošle sezone bila više nego ubjedljiva u Poljskoj.
Pritom, tim danskog trenera Nilsa Fredriksena izgleda bukvalno kao razbijena banda, ne zna se ko šta radi na terenu, igrači su potpuno pogubljeni. Šteta je što već sada Crvena zvezda ne igra sa njima, razbucala bi Leh kao kantu, piše Sportal.
I Leh, kao i beogradski crveno-bijeli, igra ovog utorka prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U Poznanj stiže prvak Islanda, simpatični Brejdablik, ekipa čija je tržišna vrijednost procenjena na četiri miliona evra, koliko vrijedi, recimo, Zvezdin Piter Olajinka.
Iako bi se u svakoj drugoj situaciji mogla staviti ruka u vatru da će Leh da pokida Brejdablik, sada stvari izgledaju drugačije. I pored loše forme, naravno, favorit u tom dvomeču je svakako Leh, ali… Problema imaju preko glave. To priznaje i trener “lokomotive iz Poznanja”.
– Ne smijemo da paničimo poslije ovih poraza, jednostavno, moramo da odigramo najbolje što možemo. Nećemo potcenjivati nijednog protivnika niti značaj ovog susreta. Sport je u kvalitetu. Jasno je pri pogledu na naš tim da nemamo mnogo igrača, posebno u fazi manevra – rekao je Nils Fredrikson
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.