Fudbal

Počela Premijer liga: Sloga sa igračem manje do 3 boda, Tatar prvi strijelac i prvo isključenje

Prva utakmica Premijer lige BiH u novoj sezoni odigrana je u Doboju, gdje je domaća Sloga Meridian savladala mostarski Velež sa 2:1 (2:1).

ekipa dobojske Sloge na pripremama
FOTO: FK SLOGA MERIDIAN

Povela je Sloga golom Benjamina Tatara u 16. minutu. Izjednačenje Veležu donio je Tino Blaž Lauš u 35, da bi novo vođstvo domaćina uslijedilo četiri minute kasnije. Srijelac je bio Toni Jović.

Rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu je posao Slogi otežao upravo strijelac prvog gola, Tatar. On je za veoma kratko vrijeme, u 56. i 58. minutu, zaradio dva žuta kartona.

I sa igračem manje na terenu Sloga je uspjela da ukniži prva tri boda.

Dodajmo da u posljednjih pet utakmica Sloga nije uspjela postići gol protiv Veleža, a večeras je dva puta uspjela u tome.

Sloga: Erić, Omić, Predragović (Kozar od 77’), Tomašević, Milanović, Tatar, Savić (Dejanović 90+2’), Kunić (Mandić od 69’), Mekić (Hasanović od 77’), Jović, Varga

Pročitajte još

Velež: Dizdarević, Nukić (Pidro od 13’, Antonić od 25’), Šerbečić, Hrkać, Šturm, Karjašević, Lauš (Raca od 61’), Đurić (Haskić od 61’), Ziljkić, Mešić (Milak od 61’), Šarić

U narednom kolu Sloga gostuje Zrinjskom, dok će Velež dočekati Borac.

Večeras je na programu još jedna utakmica prvog kola. Od 21 sat u Širokom Brijegu će domaća istoimena ekipa ugostiti Posušje.

U novoj sezoni Wwin lige nastupa samo 10 klubova, koji će igrati četvorokružno.

Standings provided by Sofascore