Odluka je donesena nakon tri godine igranja u najvišem rukometnom rangu.
– S velikim žaljenjem obavještavamo sportsku javnost, navijače, prijatelje kluba i sve zaljubljenike u rukomet da Ženski rukometni klub Sloga iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja, zbog finansijskih problema, nije u mogućnosti nastaviti takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine – objasnili su iz kluba.
Dodaju kako je ovu tešku odluku donijela Skupština kluba nakon iscrpnih analiza i pokušaja da se pronađe rješenje koje bi omogućilo ostanak u najvišem rukometnom rangu.
Rukovodstvo kluba je intenzivno radilo na formiranju konkurentnog tima uz dovođenje tri do četiri pojačanja, ali je za to bilo neophodno osigurati znatno veći budžet od dosadašnjih 70.000 KM, što je bio jedan od najmanjih budžeta u ligi.
– RK Sloga će od naredne sezone nastaviti svoje sportsko djelovanje u Prvoj ligi Federacije BiH, gdje ćemo nastojati da sačuvamo dignitet, duh borbe i kvalitet koji smo gradili godinama – navedeno je u saopštenju.
Ovo nije kraj, ovo je samo novi početak, poručili su iz Sloge.
Sloga je prethodne sezone u konkurenciji šest ekipa, sa najmlađim sastavom, zauzela posljednje mjesto sa svih 10 poraza.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.