Ostalo

"Potpuno sam beskoristan" Luis Hamilton zatražio od Ferarija da ga stave na ler

Sedmostrukom prvaku svijeta u formuli 1 teško pada nova realnost.

Luis Hamilton u Ferariju
FOTO: ZSOLT CZEGLEDI/EPA

Poslije još jednog teškog dana na poslu i 12. pozicije na kvalifikacijama pred sutrašnji start Velike nagrade Mađarske, Luis Hamilton je javno zatražio od Ferarija da ga otpusti.

Bio je to najgori kvalifikacioni rezultat Hamiltona ikada u Budimpešti, a da sve bude gore, njegov klupski kolega Šarl Lekler je spektakularnim krugom u finišu osvojio pol poziciju. U 10 od 14 trka ove sezone Lekler je bio bolji od Hamiltona.

Luis Hamilton
FOTO: ANNA SZILAGYI/EPA

Vidno potresen, jedva sastavljajući rečenice, Hamilton je poručio kako je beskoristan!

– Ja sam problem svaki put. Beskoristan sam, potpuno beskoristan. Tim nema nikakav problem; vidjeli ste, bolid je na pol poziciji. Tako da bi vjerovatno trebalo da promijenimo vozača – prenosi „The Daily Mail“ izjavu Britanca, kojem je ovo prva sezona u „skuderiji“ poslije 12 trofejnih u Mercedesu.

Pročitajte još

Veliki šampion i dalje se nije popeo na podijum sa Ferarijem. Najbolji rezultat mu je pobjeda u sprintu na VN Kine, a sutrašnju trku na renoviranom Hungaroringu dočekuje sa 30 bodova manje od Leklera.

Hamilton (40) zarađuje 69 miliona evra godišnje u Ferariju, piše Sport klub.