Fudbal

"Bio sam dijete" Golman Vukovara, otpušten zbog "četničke" Instagram strane, oglasio se izvinjenjem

Dojučerašnji fudbaler Vukovara Srđan Nedić (18), otpušten zato što je lajkovao „četničku“ Instagram stranicu, oglasio se na društvenim mrežama i izvinio zbog svog gesta.

centar Vukovara
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Objasnio je da je zapratio stranicu posvećenu četničkom pokretu sa 12 godina, da je ona neaktivna više od šest godina, da je od tada odrastao i promijenio se.

Naglasio je Nedić da apsolutno shvata zašto je njegov postupak izazvao bol i bijes u njegovom rodnom Vukovaru, “koji ima teško, bolno nasljeđe”.

Golman koji je trebalo da debituje u petak na “Maksimiru” protiv Dinama poručio je javnosti da ne traži opravdanje, već samo šansu da pokaže koliko poštuje svoj rodni Vukovar, njegovu istoriju i ljude.

Saopštenje mladog golmana prenosimo u cjelosti.

– Kao dijete od 12 godina, bez svijesti o značenju i posljedicama svojih onlajn aktivnosti, zapratio sam stranicu čiji sadržaj danas ni ne podržavam, niti razumijem zašto sam to učinio. Sporna stranica nije aktivna više od 6 godina, a ja sam od tada odrastao, promijenio se i kao sportista i kao osoba.

Danas, sa 18 godina, potpuno razumijem zašto je moj tadašnji postupak izazvao bol i bijes, posebno jer dolazim iz kluba i grada koji ima teško, bolno nasljeđe.

Iskreno žalim zbog tog čina i svega što je iz njega proizašlo. Ne tražim opravdanje, već priliku da pokažem koliko poštujem svoj rodni grad, njegovu istoriju i ljude. Žao mi je što se cijela situacija odvila u medijima, bez da sam ranije imao priliku objasniti svoju stranu priče. Vjerujem da sport treba spajati ljute, a ne ih dijeliti.

Iskreno se izvinjavam svima koje je ovo povrijedilo, napisao je Srđan Nedić.