Fudbal

Došao četvrti Španac: Rudar Prijedor doveo dva nova igrača

Prijedorčani su dan uoči sutrašnje utakmice sa Radnikom predstavili dvojicu novih igrača.

fk borac fk rudar prijedor , premijer liga bih
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Novi igrači su Španac Alvaro Ronsal i mladi Banjalučanin Viktor Grbić. Ronsal je četvrti španski fudbaler ove sezone u Prijedoru poslije Abela Paskvala, Roberta Korala i Andresa Mohedana. Dolazi iz andorskog kluba Atletik Eskaldesa.

U Rudaru se nadaju da će on unijeti novu energiju, i dodatno poboljšati igru na desnoj strani:

– Alvaro Ronsal, internacionalac iz Španije, novo je pojačanje Rudar-Prijedora na bekovskim pozicijama. 24-godišnji fudbaler je nakon nastupa koje je zabilježio u Konferencijskoj ligi, potpisao ugovor sa našim klubom i sigurno će donijeti novu energiju i dodatno ubrzati bokove naše ekipe – saopšteno je iz Rudar Prijedora.

Pored njega novo pojačanje je Viktor Grbić koji je do sada karijeru gradio u nižim ligama Njemačke.

– Viktor Grbić, 21-godišnji Banjalučanin, koji je svoju omladinsku karijeru gradio u njemačkim klubovima, novi je igrač žuto-plavih. Viktor pokriva obje krilne pozicije i pojačaće konkurenciju među bonusima u našoj ekipi – dodaje se.

Pročitajte još

Podsjetimo, povratnik u premijerligaško društvo sezonu je otvorio sa dva ubjedljiva poraza, od Borca 0:6 i Širokog Brijega 1:3, nakon čega je napravio iznenađenje na protiv Željezničara na Grbavici, gdje je tim Perice Ognjenovića osvojio prvi ovosezonski bod (1:1).

U narednom kolu, u petak, Prijedorčani će ugostiti Radnik, a biće to prvi meč pod svjetlošću reflektora na Gradskom stadionu.