Tenis

"Uživam u noćnim mečevima jer ne znam koliko ću ih još imati" Đoković nakon plasmana u četvrtfinale US opena

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale US opena pobijedivši Jana-Lenarda Štrufa sa 6:3, 6:3, 6:2 i odmah poslije meča se obratio publici na Artur Ešu.

Novak Đoković
FOTO: BRIAN HIRSCHFELD/EPA

Njegov rival u četvrtfinalu biće 4. teniser svijeta, Amerikanac Tejlor Fric, protiv kojeg Nole vodi sa 10:0 u međusobnim mečevima.

Odmah po završetku meča, Đoković je na pitanje Sema Kverija koji je vodio intervju sa njim, da li uživa više sada u noćnim mečevima nego na početku svoje karijere, rekao: “Da, uživam više sad jer ne znam koliko ću ih još imati, hvala svima što ste tu”.

Brzo je posao završio Nole na najvećem teniskom stadionu i plasirao se u 64. četvrtfinale, a Kverija je interesovalo da li mu je to bitno jer ima 38 godina i mora da brine o svom temu:

Novak Đoković
FOTO: JOHN G. MABANGLO/EPA

– Definitivno pomaže ako serviram dobro. Vidjeh statistiku, bolje sam servirao večeras od igrača koji je imao najviše aseva na turniru. Ako dobro serviram, ne moram da nepotrebno puno igram neke duge poene. Većinu karijere trčim, grajndujem i slično, ne mijenja se tu puno, ali mi je drago kada mogu da iskoristim servise i voleje u svoju korist – rekao je Đoković, piše Sportal.

Za kraj, ponovo je pričao o bejzbolu:

– Bacali su baš sporo, omogućili su mi da izgleda to baš dobro. Na TV-u je dosta drugačije. Otišao sam i na Jenkije i na Metse i uživao u tome koliko su dobri. Sto milja na sat bacaju lopticu, ne bih volio da ide na mene a da nemam reket – rekao je Novak Đoković.