Bivši košarkaški trener Vlade Đurović i dalje ne može da vjeruje da reprezentacija Srbije nije mogla da prođe dalje, prenose Novosti.
– Katastrofa, razmišljam ako može Finska da igra polufinale, a mi ne možemo sa našom ekipom, onda ne znam šta da se radi. Fincima svaka čast, trener je izvukao 110 odsto, Markanen je odlična figura, ali ima i drugih dobrih saigrača. Žao mi je Džikića, njihov predsjednik se otvorio, mogao je mnogo da zaradi, ali i ovako je zaradio. Predsjednik je došao na utakmicu, to je velika stvar i za njih i za Džikića. Mislim da je ipak to bio maksimum, ali dobro je da je u nekom četvrtfinalu bio i naš jedan trener – kazao je iskusni trener.
Đurović je otkrio da je svim srcem navijao za Luku Dončića i žali što on ne igra za Srbiju.
– Kod Jevreja je drugačije, ali u Srbiji je važnije je ko ti je otac, ako ti je otac Srbin, onda si Srbin. Ali majka je bila lukavija. Žao mi je, i po pjesmama koje sluša i kako se ponaša, Luka Dončić je naše gore list, svim srcem navijam za njega – poručio je Vlade Đurović i otkrio kog košarkaša ne voli na Eurobasketu:
– Šredera kad vidim ne mogu da spavam – u svom stilu je bio Đurović.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.