Ostalo

Ne mogu više da čekaju: Zaposleni u SC Borik prijete štrajkom ukoliko im se ne isplate zaostala primanja

Nakon zatvaranja Gradskog olimpijskog bazena, banjalučkom sportu prijeti novi udarac.

Ne mogu više da čekaju: Zaposleni u SC Borik prijete štrajkom ukoliko im se ne isplate zaostala primanja
FOTO: SPORTSKI CENTAR BORIK/FACEBOOK

Radnici Sportskog centra Borik su najavili štrajk i prestanak rada ako im se u narednom periodu ne isplate lična primanja.

Time bi 45 klubova ostalo bez hala za trening i bilo bi ugroženo njihovo funkcionisanje. Plata je u ovom javnom preduzežu dosad bila isplaćivana do 10. u mjesecu. Sad je taj rok probijen i radnici su najavili mogućnost štrajka ako im primanja ne budu isplaćena.

Milan Trkulja, predsjednik sindikalne organizacije SC Borik ističe da je ovo potpuno neočekivano:

– Unazad 30 godina stariji radnici ovo nisu zapamtili da plata nije isplaćena iako su sredstva obezbijeđena. Sve je u skladu s budžetom i ne znam zašto plata nije uplaćena. Održali smo sastanak sindikalnog odbora. Radnici su ogorčeni , ne mogu ovo da shvate jer treba da plaćaju kredite, režije, kupuju lijekove. Radnici su željeli da odmah stupimo u štrajk ali sama tražio kao predsjednik Sindikata da ispoštujemo zakonske rokove i procedure. Ako se ne ispune naši zahtjevi, nažalost bi bili prinuđeni na štrajk i obustavu rada što bi dovelo u tešku situaciju 45 klubova koji koriste naše dvorane i njihovo funkcionisanje bi došlo u pitanje. Ne želimo da se desi scenario kao sa Akvanom.  Ona je zatvorena tamo imamo drugare i prijatelje i ovo nije dobro za društvo -poručio je Trkulja.

Radnici traže samo ono što su zaradili u proteklom periodu

– Smatram da smo pošteno zaradili svoje plate i da se one trebaju isplatiti. Čuli smo da je grad isplatio plate ostalim ustanovama samo nama i Centru za socijalni rada nisu. Svi su radnici nezadovoljni, ako se ne isplate plate sigurno je da ćemo ići u štrajk – ističe radnik Aleksandar Tadić koji je inače i ratni vojni invalid.

– Postoji nezadovoljstvo među radnicima ali se nadam da će se naći način da SC Borik normalno funkcioniše s obzirom da opslužuje dosta sportista i klubova koji koriste ovu dvoranu. Nadam se da će sve biti kako treba. Kao bivši sportista znam šta znači zatvaranje dvorane i treba gledati da se problem riješi zbog sportista i djece – jasan je proslavljeni fudbaler i radnik dvorane Božur Matejić.

Sportski klubovi su u teškoj situaciji. Oni takođe ističu da su uz radnike dvorane te da je u posljednje vrijeme ova ustanova značajno unaprijedila svoje usloge.

– Od tih plata ljudi žive i jasno nam je njihovo nezadovoljstvo. Kao predsjednik RK Borac ističem da a to nije dobra situacija. SC Borik je važna za razvoj sporta. 45 klubova ovdje trenira to je preko 200 sportista i mogu samo kao sportski radnik apelovati da se uplate te zarađene zarade. SC Borik radi u plusu i ne vidim razlog za ovu situaciju. RK Borac daje podršku radnicima koji nam obezbjeđuju sve uslove za trening. Razočarani smo ako sredstva imaju a ne isplaćuju se – istakao je Vladimir Kuvalja, predsjednik RK Borac.

– Zatekla nas je ta vijest da nisu isplaćene plate. Pružamo podršku rukovodstvu dvorane oni fantastično rade svoj posao napravili su ogromne pomake zadnjih godina , posluju pozitivno nenormalno je da nemaju plate . Nadama se da će se to riješiti i da će nastaviti oni s radom a mi s treninzima, jer bi sport bio na velikom gubitku ako dođe do štrajka – istakao je Dario Zubović ispred Džudo kluba Borac