Andrade je u Partizanu igrao u sezoni 2022/23, a izgleda da u toj sezoni nije dobio ništa od novca.
Fudbaler sa Zelenortskih Ostrva je odigrao 26 utakmica i na njima postigao dva gola uz tri asistencija. Crno-bijeli, na čelu sa bivšom upravom, nisu isplaćivali plate igraču veznog reda.
Andrade je otišao iz Humske poslije godinu dana, a klub je tužio Sudu za sportsku arbitražu u Lozani (CAS).
Kako saznaje i prenosi Mozzart sport, Partizan je izgubio spor i moraće da plati fudbaleru 1,3 miliona evra i to u hitnom roku kako bi prošao predstojeći UEFA monitoring.
Andrade je tužio klub tokom 2024. godine što je otkriveno javnosti kada je novo rukovodstvo došlo u klub.
Fudbaler nije dobio gotovo ništa od obećane zarade i tužba je bila logičan splet događaja. Problem za crno-bijele predstavlja činjenica da je i agent koji je doveo Andradea ljetos tužio Partizan zbog zaostalih dugovanja prema njemu (270.000 evra), prenosi Kurir.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.