Fudbal

"Takva proslava je dozvoljena" Otkriveno zbog čega je zapravo kažnjen Rej Manaj

Srbija je doživjela težak debakl porazom od Albanije, a čovjek odluke u Leskovcu bio je Rej Manaj.

Rej Manaj slavi gol pokazujući dvoglavog orla
FOTO: ANDREJ CUKIC/EPA

Golom u nadoknadi prvog poluvremena je šokirao “Dubočicu”, a potom ga proslavio pokazavši “albanskog orla”.

Ta proslava bila je direktna provokacija srpskim igračima i navijačima, što su ranije radili i Đerdan Šaćiri i Granit Džaka, fudbaleri Švajcarske.

Međutim, predsjednik Fudbalskog saveza Albanije Armand Duka, koji je ujedno i jedan od visokih zvaničnika UEFA, ističe da žuti karton koji je Manaj potom dobio nije produkt pokazanog simbola tzv. “Velike Albanije”.

Pročitajte još

Manaj je dobio žuti karton jer je slavio pogodak ispred klupe protivničke ekipe, što je sudija okarakterisao kao nesportsko ponašanje – izjavio je Duka.

Potom je otkrio da je simbol albanskog orla potpuno legitiman.

– Simbol orla nije nešto zbog čega će igrač biti automatski kažnjen, jer je takva proslava dozvoljena – dodao je Duka, prenosi B92.