Italijan je brzo pronašao donora, ali je poslije transplantacije koštane srži pao u komu, sada su se pojavile nove informacije o stanju bivšeg evroligaša.
Polonara je hospitalizovan u bolnici Sant Orsola u Bolonji i pao je u komu nakon transplantacije koštane srži, a nove vijesti potvrđuju da je Italijan sada dobro i oporavlja se. Ovu vijest je potvrdila njegova supruga Erika Bufano u razgovoru za “Le Iene”.
– Oporavlja se dobro, nema više opasnosti po život – rekla je ona.
Međutim, nije od samog početka sve išlo dobrim tokom, a to je otkrila i Bufano.
– Činilo se da oporavak ide po planu, ali je nekoliko dana prije otpuštanja iz bolnice stigla loša vijest: Razvio je krvni ugrušak i mozak mu je patio od nedostatka kiseonika. Njegove šanse za preživljavanje bile su veoma male – potresno je izjavila, prenosi Mondo.
U međuvremenu, Polonari je dozvoljeno da povremeno napušta bolnicu, što je on nedavno iskoristio da proslavi peti rođendan svoje kćerke Vitorije. Takođe, u tekstu se navodi da će bivši košarkaš Virtusa iz Bolonje biti otpušten iz bolnice.
Alike Polonara će nastaviti oporavak, a mnogi se nadaju da će ga ponovo vidjeti i na terenu. Njegov novi klub je Dinamo Sasari, koji ga spremno čeka da ponovo obuče dres italijanskog predstavnika i zaigra igru u kojoj uživa.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.