Potom je bio dio Grafičara, čak ekipe koja je mogla i da uđe u Superligu gdje je branio za Metalac, a onda je nestao.
Strahinja Savić je rođen 1999. godine i predstavljao jednog od talentovanijih golmana iz svoje generacije. Mnogi su mu predviđali daleko bolju karijeru od one koju je mladi Kraljevčanin postigao, međutim izgleda da je njegovom fudbalskom pozivu došao kraj.
Prije samo sedam godina je bio deo Crvene zvezde, branio je čak i u Superligi, a onda je potpuno nestao sa fudbalske mape i danas radi na aerodromu.
Od Zvezde do Sloge i aerodroma
Bio je član Crvene zvezde, često na treninzima prvog tima, ali nikad nije dobio šansu čak da bude na klupi. Ipak, branio je i to veoma dobro u filijali Grafičaru, onda kada su tim činili Eraković, Stojić, Stanojev, Cvetković i Krstović.
Tada je pružao odlične partije, a svi su mislili da će napraviti mnogo bolju karijeru. Uslijedio je dolazak u Superligu gdje je branio za Metalac u sezoni 20/21 i 21/22, da bi onda otišao u Trajal i Prvu ligu. Ipak, ni tamo se nije dugo zadržao, pa bilježi samo nastupe za Slogu iz Kraljeva u sezoni 23/24, a onda mu se gubi svaki trag.
Sve do momenta kada je Partizan igrao protiv Barselone u Beogradu, kada su crno-bijeli pali u osmom kolu Evrolige nestvarnom trojkom Vila Klajburna, a na svom Instagramu je bivši golman podijelio fotografiju sa Kevinom Panterom, nekadašnjim asom Zvezde i Parnog valjka, ali u prsluku poznate avio kompanije na aerodromu Nikola Tesla.
Šteta, trebalo je da bude jedan od boljih golmana u Srbiji, ali je ipak sa 26 godina odlučio da rukavice i kopačke ostavi kod kuće.
Strahinja Savić je bio član i kadetske reprezentacije Srbije, a na sajtu “Transfermarkt” piše da je nastupao dva puta za ovu selekciju.
U profesionalnom fudbalu je nastupio na 61 utakmici, a 18 puta nije primio gol braneći za Grafičar, Trajal i Metalac, piše Sportal.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.