Košarka

"Moramo bolje da kontrolišemo loše minute" Penjaroja nakon teškog poraza Partizana od Barselone

Košarkaši Partizana doživjeli su novi težak poraz večeras u Evroligi u 21. kolu, pošto su od njih u čuvenoj "Blaugrani" bolji bili igrači Barselone sa 18 poena razlike - 88:70.

Đoan Penjaroja
FOTO: ANDREJ CUKIC/EPA

Dobro je počeo Partizan ovu utakmicu, ali se od druge dionice, pa do kraja meča o svemu pitala Barselona, koja je uspostavila kontrolu i dominaciju na terenu i na kraju slavila veoma ubedljivo.

Pročitajte još

Naravno, nije mogao da bude time zadovoljan trener Partizana, Đoan Penjaroja, koji je dao izjavu za Evroligu odmah poslije meča, a bivši strateg Barselone nije mnogo dužio nakon šestog vezanog neuspjeha crno-bijelih u elitnom evropskom takmičenju, prenosi Telegraf.

– U trećoj četvrtini smo imali pet ili šest izgubljenih lopti u nizu od tri minuta, Barsa nas je kaznila svaki put. Moramo bolje da kontrolišemo loše minute. Igramo sa dobrim timovima, mnogo primamo lopte iz kontre. Tako dobijamo serije protivničkih poena i moramo da budemo bolji u tome – rekao je Penjaroja.

Partizan poslije ovog meča ostaje na poslednjem mestu na tabeli, a slijedi im meč sa Olimpijakosom.