Fudbal

(FOTO) "Nije bilo onako kako smo željeli" Alonso se veoma kratkim riječima oprostio od Reala

Španski fudbalski stručnjak Ćabi Alonso izjavio je da mu je bila čast da bude trener madridskog Reala.

(FOTO) "Nije bilo onako kako smo željeli" Alonso se veoma kratkim riječima oprostio od Reala
FOTO: SERGIO PEREZ/EPA

Madridski klub je u ponedeljak otpustio Alonsa i to dan poslije poraza u finalu Superkupa Španije od Barselone (2:3).

– Ovo poglavlje moje karijere je završeno i nije bilo onako smo željeli. Bila mi je čast i privilegija da treniram Real – napisao je Alonso na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.

Pročitajte još

– Zahvaljujem se klubu, igračima, a prije svega navijačima i svim madridistima na povjerenju i podršci. Odlazim s poštovanjem, zahvalnošću i ponosan na sve što sam uradio. Dao sam sve od sebe – dodao je Alonso, koji je Real preuzeo 1. juna prošle godine.

Za novog trenera Reala imenovan je Alvaro Arbeloa, koji je danas odradio prvi trening sa madridskim klubom, prenosi B92.