Užasne vijesti, samo nekoliko dana nakon mitinga u Mariboru na kom je nastupila.
Klub se javio i u tužnom saopštenju se oprostio od svoje mlade članice, prenosi Telegraf.
– Na posljednjem takmičenju, Iva se hrabro borila na terenu i skočila lični rekord u dalju. Taj uspjeh izmamio je na njenom licu osmijeh veći nego ikad kojim je obasjala sve oko sebe. Upravo je osmijeh bio njen potpis i dar kojim nas je uvek častila – i koji je uvijek bio urezan u sve nas koji smo s Ivom bili bliski – navodi se u objavi i dodaje:
– U posljednjoj borbi, ali onoj životnoj, borila se hrabrije i jače no ikada. Borila se hrabro do samog kraja, i sigurni smo, s osmijehom. Iva sada nastavlja da trči nebeskim ravnicama i obarati rekorde s osmijehom. Sada znamo da je ona naša najveća podrška gore s visina. A mi ćemo se njoj u pomen, za njeno dostojanstvo i čast, hrabro boriti na terenu koji smo s njom delili i hrabro boriti u bitkama većima od sportskih koje nam priprema život – stoji u objavi Mladosti iz Zagreba.
Nažalost, jedna karijera koja pred kojom je bilo mnogo uspjeha, prerano je završena.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.