Već u prvom poluvremenu domaći su šokirali aktuelnog prvaka Engleske.
Kasper Heg je u razmaku od samo 12 minuta, u 22. i 34. minuti, dva puta zatresao mrežu Sitija i donio Bode Glimtu ogromnih 2:0. Ekipa Pepa Gvardiole djelovala je potpuno izgubljeno, bez ideje i reakcije, piše N1.
Katastrofa za Građane nastavila se početkom drugog poluvremena. U 52. minuti Jens Hauge pogađa za 3:0, a nevjericu na tribinama i terenu nije mogao sakriti ni Erling Haland, koji je nemoćno posmatrao dešavanja u svojoj Norveškoj.
Siti je u 60. minuti smanjio rezultat preko Rajana Šerkija, ali nada gostiju trajala je vrlo kratko. Samo dvije minute kasnije Rodri, bivši osvajač Zlatne lopte, dobio je dva žuta kartona u razmaku od nekoliko trenutaka i automatski bio isključen. Time su šanse engleskog prvaka praktično nestale.
Treba istaći da je konačan rezultat mogao biti i znatno teži za Mančester siti.
Bode Glimt je pogodio i prečku, a čak dva gola domaćina poništena su zbog minimalnih ofsajda, što dodatno govori o potpunoj dominaciji norveške ekipe.
Ovo je jedan od najtežih evropskih poraza u eri Pepa Gvardiole na klupi Mančester sitija, dok Bode Glimt ovom pobjedom šalje jasnu poruku cijeloj Evropi da se u Norveškoj više niko ne smije osjećati sigurno.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.