Glavni trener Miron Muslić to je najavio još u četvrtak, i Džeko je zaista protiv Dinamo Drezdena upisao s nestrpljenjem očekivani debitantski nastup u početnoj postavi za Šalke.
Nije do 39-godišnjaka bilo to što „Kraljevsko plavi“ ni u petom pokušaju nisu uspjeli upisati pobjedu u 2. Bundesligi, piše njemački Kiker.
Džeko je ukupno na terenu proveo 70. minuta, postigao dva gola, i bio ispraćen ovacijama od strane navijača. Međutim, sve se okrenulo protiv domaćih, jer je dvije minute ranije u igru ušao Hasan Kurudžaj i postigao autogol, dok je u 87. minuti Tomas Keler je postigao gol za izjednačenje.
– Mislio sam da će 2:0 biti dovoljno, ali u ovoj ligi to nije dovoljno – rekao je Džeko odmah nakon završetka utakmice za Skaj.
Nakon toga je brzo dodao:
– Nismo primili ta dva gola zato što sam ja već bio van igre – poručio je.
Da je Džeko bio vidno nezadovoljan, pokazuje i činjenica da mu je, uprkos lijepim golovima u dresu Šalkea, bilo „potpuno svejedno“ kako su ti golovi postignuti, prenosi Sportske.ba.
Ni novi rekord u njemačkom profesionalnom fudbalu vjerovatno neće posebno utješiti Džeku: sa 39 godina i 327 dana postao je najstariji igrač koji je postigao dva gola na jednoj utakmici. Dosadašnji rekord držao je Slavomir Halaskievič iz Babelsberga.
Poljski napadač je 20. aprila 2002. godine, u dobi od 38 godina i 142 dana, postigao dva gola u remiju 3:3 Babelsberga protiv Švajnfurta.
Inače, Džeko nije bio jedini koji je u subotu imao premijeru: zimsko pojačanje Musa Ndiaje odmah je dobio priliku na poziciji lijevog beka. Adil Aušiš, takođe doveden tokom zime, ušao je u igru na poluvremenu, dok je Dejan Ljubičić upisao svoj domaći debi za Šalke. Ipak, za ovaj kvartet to na kraju nije bila utakmica koja će ostati u lijepom sjećanju.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.