Ostalo

"Nije to trebala da radi" Alberto Tomba se oglasio zbog pada Lindzi Von

Američka skijašica Lindzi Von u stabilnom je stanju poslije druge operacije kojoj je podvrgnuta, zbog povreda zadobijenih u teškom padu tokom trke u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, prenijeli su danas britanski mediji.

"Nije to trebala da radi" Alberto Tomba se oglasio zbog pada Lindzi Von
FOTO: CHRISTIAN BRUNA/EPA

Von je u nedjelju pala u 13. sekundi spusta i slomila lijevu nogu.

Ljekari su joj 15 minuta ukazivali pomoć na stazi, a zatim je helikopterom prebačena u bolnicu u Trevizu, gdje je podvrgnuta operaciji, prenosi Kurir.

Pročitajte još

Nakon jezive povrede slavne Amerikanke svi su u šoku, a oglasio i legendarni skijaš Alberto Tomba.

– Nije trebalo da se takmiči u Kran Montani. Trebalo je da dođe ovdje i trenira – rekao je Tomba.

Von, olimpijska šampionka iz 2010. godine, bila je na pobedničkom postolju pet puta u pet spustova ove sezone prije trke u Kran-Montani, sa dvije pobjede, jednim drugim i dva treća mjesta.

FOTO: ANDREA SOLERO/EPA
FOTO: ANDREA SOLERO/EPA

Četvorostruka ukupna šampionka Svjetskog kupa započela je svoj povratak 2024. godine, nakon gotovo šest godina pauze i operacije zamjene desnog kolena. U decembru je izjavila da se osjeća jačom, spremnijom i bržom nego ikada ranije.

– Kada se osjećaš u dobroj formi, želiš da pobijediš ponovo. Jedna trka vodi ka drugoj. Ali poslije pet godina priprema za ove Olimpijske igre… Dobro, preuzela je rizik – rekao je Tomba.

Tomba (59) bio je dio zlatnog doba italijanskog skijanja i osvojio je zlato na Igrama u Albervilu 1992. godine, nakon dva zlata u Kalgariju 1988 godine.

Zajedno sa italijanskom skijašicom Deborom Kompanjoni, imao je čast da upali olimpijski plamen u Milanu u petak.