U toj grupi našao se čuveni Slovenac Žan Košir, vlasnik tri olimpijska odličja u snoubordingu, koji je usred novih Igara planuo zbog uslova sa kojima se suočio u Italiji.
Nije zadovoljan odnosom prema njemu u Sloveniji, o čemu se obratio oštrim riječima.
– Otvoren sam i za sljedeće Olimpijske igre, ali želim da me se poštuje. Radije ne bih govorio u kakvoj sobi ovdje spavam, no za trostrukog olimpijskog osvajača medalje to je kao spavanje u štali. Neću više na OI ako moram jesti hljeb i salamu i ako moram spavati u uslovima nedostojnim za čovjeka – rekao je.
– Ovo je sramota – dodao je još Košir, a prenijeli su slovenački mediji.
Otvorio je dušu o više stvari koje mu smetaju nakon neugodnog iskustva u novom olimpijskom nastupu.
– Bilo je razloga zašto nisam mogao svugdje takmičiti, nisu mi osigurali novac za Kinu, a to više nije moja stvar. Nadam se da je ostalo dovoljno novca za nastavak sezone, a definitivno sve trke koje su ostale u Svjetskom kupu bile su zapisane u mom programu od početka sezone – kaže trostruki olimpijski osvajač za Sloveniju, prenosi Dnevno.hr.
Dodao je da se slovenačke reprezentativce u njihovu vlastitom taboru – potcjenjuje.
– Kad smo se vozili prema Bormiju na konferenciju za novinare, neko od ljudi u kombiju počeo je pričati o tome ko misli da će pobijediti u muškoj konkurenciji i nije spomenuo nas kad je nabrajao kandidate – ispričao je.
Na kraju je još dodao.
– Ne znam gdje bi se to drugdje moglo dogoditi, osim u Sloveniji, gdje prevladavaju osobni interesi, a ne interesi zemlje koju predstavljamo i koja u biti plaća naše učestvovanje. Kao da nas žele psihički ubiti – prozivao je uspješni slovenački snoubordista kojem ne ide u glavu odnos prema reprezentativcima kod onih koji bi ih trebali najviše podržati.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.