Fudbal

Beograd suzama ne vjeruje "Igračima nemam šta da zamjerim, moramo dalje"

Dejan Stanković, šef stručnog štaba Crvene zvezde, govorio je pred TV kamerama nakon revanš meča svog tima i Lila na stadionu Rajko Mitić koji je završen eliminacijom prvaka Srbije iz Evrope (0:2, ukupno 1:2).

Beograd suzama ne vjeruje "Igračima nemam šta da zamjerim, moramo dalje"
FOTO: ANDREJ CUKIC/EPA

Dejan Stanković je sa suzama u očima govorio nakon eliminacije.

– Rani gol je dosta toga promijenio. Oduzeo nam je mirnoću i sigurnost. Morali smo i mogli smo to da bolje riješimo. Znate kako je, moramo da zajedno riješimo to sve. Iskorigovali smo na poluvremenu, to se i vidjelo. Falio je pogodak, da uguramo tu loptu u gol. To bi promijenilo tok utakmice.

Momci su dali sve od sebe, i više od toga, ponosan sam na njih. Lil je ozbiljna ekipa, nisu uzalud tu gdje jesu, u vrhu. Bilo je grešaka, nemam šta da zamjerim, mogli smo i u produžecima da damo gol. Bilo bi drugačije.

Pročitajte još

Idemo dalje, sutra imamo nove, tačnije stare ciljeve – rekao je on.

Još jednom je napomenuo da će vidjeti šta je moglo bolje, piše Sportal.

– Utakmica četvrtak-nedjelja-četvrtak, imali smo plan, bili smo blizu da bude perfekcija. Jednostavno se nije desilo, ali nemam šta da zamjerim igračima. Da li imam sebi? Vidjeću da li je moglo bolje poslije analize, žao mi je, ali idemo dalje. Moramo – zaključio je Dejan Stanković.