Pred duel u Kragujevcu medijima se obratio šef stručnog štaba crveno-bijelih Dejan Stanković.
Predstavnike medija je zanimalo da li bi strateg crveno-bijelih sada nešto promijenio kada je riječ o revanš utakmici sa Lilom.
– Ne bih. Kada prođe utakmica, poslije bitke su svi generali. Treba donijeti odluke prije utakmice i vjerovati taktici kao što smo mi vjerovali u prvom meču sa Lilom, u vječitom derbiju i u revanšu protiv Lila. Ako smo nešto morali da korigujemo, to smo i uradili. U drugom poluvremenu smo mnogo dobro izgledali. Utakmica koja je bila egal otišla je na drugu stranu na našu veliku žalost, ali treba da idemo uzdignute glave jer ono što smo pokazali i u Lilu i u derbiju i u revanšu protiv Lila govori da smo u dobrom dijelu utakmica igrali protiv mnogo kvalitetne ekipe koja ima dobre igrače na svim pozicijama. Ja sam ponosan na momke. Trebalo je možda da idemo na penale, to bi bilo i najpoštenije. Mislim da smo perfekciju iz prvog meča morali da naplatimo i da se sa nekim golom više vratimo za Beograd, ali bože moj. Pokazali smo da možemo i da momci vjeruju u to što radimo. Još nije prošlo ni dva mjeseca od kada radimo zajedno, a ja se osjećam kao da radimo dvije godine. Ništa ne bih mijenjao. Sitnice su odlučile i gledaćemo da budemo bolji kako bi te sitnice u narednim mečevima prelomile na našu stranu – kaže Dejan Stanković.
Otkrio je i kako naći motivaciju nakon evropskog poraza.
– Lijepo. To je naša odgovornost. Mi smo u velikom klubu, najvećem u našoj državi. Nema tu šta da se priča kako naći motiv. Sa motivom treba da se budiš i liježeš, i da se budiš i liježeš sa odgovornošću jer znaš čiji dres nosiš i za šta se boriš. Po tom pitanju neće biti problema – kategoričan je on.
Analizirajući narednog rivala, osvrnuo se na stil igre Radničkog.
– Sa Bandovićem pokušavaju dosta da rotiraju, da iznenade formacijom i startnih 11. Hibridni su i mogu da se adaptiraju na bilo koji sistem. Vidi se da dobro rade. Imaju jednu pobjedu, jedan poraz i dva remija. To je teško gostovanje, i da nije bilo utakmice sa Lilom. Kao kolektiv su dosta dobri. Svaki naš igrač dobiće svoju analizu protivnika, a ja analiziram cijelu ekipu i gledam odakle prijeti opasnost – navodi on.
Na konstataciju da je protivnik u nešto slabijoj formi, odgovorio je kratko.
– To sam pomenuo maloprije, ali opet dolazi Crvena zvezda, protivniku je to motiv puta deset. Nema tu šta da se doda – rekao je Stanković.
Za kraj, osvrnuo se i na zgusnut raspored, s obzirom na predstojeći duel u Kupu Srbije, piše Sportal.
– Imao sam osjećaj da je februar najduži mjesec, i za mene i za igrače, a još nije gotovo. Moraćemo ponovo da rasporedimo snage. Radimo na tome da budemo kompetitivni i sutra, kao i u četvrtak, jer će i ta utakmica biti zahtjevna u svakom smislu te riječi – zaključio je on.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.