Košarka

"Igramo za njih" Penjaroja se poklonio navijačima Partizana

Partizan je u posljednjem kolu Evrolige pobijedio Baskoniju u Areni (91:79), a nakon meča smo mogli da čujemo i Đoana Penjaroju, trenera crno-bijelih, koji je dao komentar na kraju sezone u eliti svog tima.

"Igramo za njih" Penjaroja se poklonio navijačima Partizana
FOTO: ANDREJ CUKIC/EPA

Đoan Penjaroja, trener Partizana, govorio je pred TV kamerama nakon meča sa Baskonijom.

– Osjećaj je dobar, jer prije tri mjeseca je bila loša situacija u Evroligi. Tada se nismo takmičili ni sa kim, tim je naporno radio, a u posljednja dva mjeseca smo se takmičili sa svakim, pobjeđivali smo, zadovoljan sam što se tim oporavio u posljednjih nekoliko mečeva.

Srećan sam jer smo radili dobro, a najvažnije je da igramo za naše navijače, da sredimo stvari, da imamo dobru atmosferu na svakom meču i da igramo za njih.

Navijači su sjajni, pomažu nam mnogo, igrati košarku pred njima je nevjerovatno – istakao je Đoan Penjaroja.

Pročitajte još

Karlik Džons i Sterling Braun su postigli po 13 poena, dok su Bruno Fernando i Šejk Milton ubacili po devet.

U redovima Baskonije istakao se Mamadi Dijakite sa 20 poena. Timoti Luvavu je postigao 13 poena, a Kobi Simons je zabilježio 11, piše Sportal.

Standings provided by Sofascore