Igokea slavila protiv Sparsa, odluka o prvom mjestu u Mostaru

Košarkaši Igokee pobijedili su Sparse rezultatom 77:68 u utakmici 9. kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine.

Robert Rikić

Prvi period protekao je u izjednačenoj borbi, a završen je nerješenim rezultatom 18:18. U drugom periodu gosti iz Sarajeva došli su do prednosti koja je u 15. minuti iznosila devet poena (34:25), ali Igokea serijom 8:0 prilazi na poen zaostatka, a na odmor se odlazi pri nerješenom rezultatu 37:37.

Sparsi su i većim dijelom trećeg perioda bili u vođstvu, ali je Igokea u posljednjih deset minuta ušla sa prednošću od jednog poena 55:54.

Posljednju dionicu Igokea otvara serijom 4:0, zatim Durmo trojkom vraća Sparse u igru, ali Milošević i Jevtović ponovo vraćaju Igokeu na plus šest.

Sparsi su tri minute prije kraja prišli na tri poena zaostatka, ali to je bilo sve što su uradili jer je Igokea rutinski privela utakmicu kraju i trijumfovala sa 77:68.

Najefikasniji igrač u redovima Igokee bio je Robert Rikić sa 18 poena dok je Đorđe Miloševič dodao 12.

Nakon ovog kola Igokea ima sedam pobjeda i dva poraza tako da će odluka o prvom mjesto pred plej of pasti u posljednjem kolu u Mostaru.