AGONIJA PARTIZANA Nastavljena crna serija, crno-bijele NOKAUTIRAO i Voždovac

Fudbaleri Partizana nastavili su da pružaju veoma loše partije u Superligi Srbije, pošto su doživeli i drugi vezani poraz i tako su potvrdili da se nalaze u očajnoj formi. U 26. kolu ih na svom terenu savladao Voždovac sa 1:0 i tako je produbio agoniju crno-belih!

Izabranici Zorana Mirkovića su duel sa Voždovcem dočekali posle dva meča na kojima nisu ostvarene pobjede. Remizirali su sa Crvenom zvezdom (1:1), zatim su poraženi na svom terenu od Radničkog (0:1), pa je pobjeda na “krovu” jednostavno bila imperativ.

Svim silama su željeli crno-bijeli da se raduju na ovom duelu, ali je istina da su miljama bili daleko od osvajanja tri boda.

Već od starta “zmajevi” su krenuli da stvaraju šanse, od prvog minuta su vršili pritisak ka golu koji je čuvao Filip Kljajić (Vladimir Stojković nije igrao zbog povrede koljena) i prvi su došli do velike šanse. U nju je ušao Andrija Luković, izbio je sam na golmana, međutim šutirao je pravo u Kljajića.

Crno-bijeli su pokušali da odgovore tek u 31. minutu, kada je Strahinja Pavlović šutirao posle prekida pored gola, a u posljednjim trenucima prvog dela igre Gomeš je bio zamalo neprecizan.

Činilo se da će u tom naletu igrači Partizana nastaviti i u drugom poluvremenu, ali je bilo potpuno drugačije. Jeste gostujući tim imao više loptu u svom posjedu, međutim fudbaleri Voždovca su bili ti koji su stvarali šanse.

Pokušao je odmah po povratku na teren Trujić, koji je još jednom pripretio iskosa sa leve strane, što je bio samo nagoveštaj onoga što će se desiti u 60. minutu.

Upravo je tada kardinalnu grešku napravio Bojan Ostojić, koji je poklonio loptu Dragoljubu Srniću, koji takav poklon nije propustio da iskoristi. Stuštio se ka golu crno-bijelih i lako matirao Kljajića za, ispostavilo se kasnije, velika tri boda za “zmajeve”.

I to nije bilo sve od fudbalera domaće ekipe na ovom meču, pošto su u 76. minutu imali još jednu strašnu šansu. U odličnoj situaciji je bio Andrija Luković, šutirao je veoma dobro, međutim njegov udarac je završio na stativi.

Do kraja meča nije bilo promena rezultata, pa je Partizan ostao na trećem mestu sa 14 bodova manje od drugoplasiranog Radničkog i čak 21 od lidera Crvene zvezde. Sada je jasno da će crno-beli do kraja sezone voditi borbu za treće mesto, jer je Čukarički prišao Partizanu na svega dva boda zaostatka.