AJAKS IDE DALJE Tadić asistent, Arsenal poslije drame izbacio Benfiku

Fudbaleri Ajaksa su se plasirali u osminu finala Lige Evrope nakon što su na svom terenu savladali Lil sa 2:1, a istim rezultatom su slavili i u Francuskoj.

Holandski tim je došao u vođstvo u 15. minutu kada je pogodio Dejfi Klasen poslije asistencije srpskog reprezentativca Dušana Tadića.

Jusuf Jaziči je donio izjednačenje gostima sa bijele tačke u 78. minutu, da bi David Neres u 88. postavio konačnih 2:1 poslije asistencije Brajana Brobija kom je prethodno odličnu loptu poslao Tadić.

Engleski tim je bio domaćin na stadionu “Jorgos Karaiskakis” u Pireju i poveo je golom Pjer-Emerika Obamejanga u 21. minutu, a izjednačio je Diogo Gonsalves dva minuta prije odlaska na odmor.

Rafa Silva je u 61. minutu doveo u vođstvo portugalsku ekipu, a svega šest minuta kasnije Kjeran Tirni je izjednačio na 2:2, a kapiten Obamejang je u 87. postavio konačnih 3:2.

Rezultati prvih revanš mečeva šesnaestine finala Lige Evrope: Ajaks – Lil 2:1 (prvi meč 2:1), Arsenal – Benfika 3:2 (1:1), Hofenhajm – Molde 0:2 (3:3), Napoli – Granada 2:1 (0:2), Glazgov Rendžers – Antverp 5:2 (4:3), Šahtjor – Makabi Tel Aviv 1:0 (2:0), Viljareal – RB Salcburg 2:1 (2:0).