Angelina Topić stazama oca: Nova medalja za ponos cijele nacije (VIDEO)

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Ona je u finalu skoka uvis sa preskočenom visinom 1.93 metra zauzela treće mjesto.

Crnogorska atletičarka Marija Vuković uzela je srebro (1.95), dok je šampionka Evrope postala Jaroslava Mahučik sa istom visinom, ali je preskočila iz prvog puta.

Srpska atletičarka, koja ima 17 godina, imala je odličan nastup u finalu, jer je bez greške  bila na prve tri visine. Smireno i hladnokrvno je iz prvog pokušaja preletila ljestvice, a dok je na 1.95 imala tri neuspješna pokušaja, piše Sportal.

Kada je posljednji put napadala tu visinu, bila je veoma blizu da je savlada, ali ljestvica nije ostala u svom ležištu.