(VIDEO) APSOLUTNI HEROJ STARE DAME Slaviće se ime Dušana Vlahovića u Torinu, Srbin nakon dva gola asistirao za trijumf Juventusa

Fudbaleri Juventusa savladali su Frozinone rezultatom 3:2 (2:2) u meču 26. kola italijanske Serije A.

Apsolutno glavna figura meča bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je posigao dva gola u prvom poluvremenu, a onda asistirao za pobjedonosni pogodak u 95. minutu.

Njega je postigao Danijele Rugani poslije velike inicijative “stare dame” u samoj završnici susreta.

Prvi gol Vlahović je postigao u 3. minutu.

Potom je Frozinone šokirao “Alijanc stadion” i preokrenuo golovima Čedire i Brešaninija.

Bilo je to u 14. i 27. minutu. Ali, vrlo brzo je Vlahović vratio egal.

Vrlo efektnim udarcem lijevom nogom pogodio je dalji ugao i donio 2:2 poslije nešto više od pola sata igre.

Bio je to njegov deveti pogodak u Seriji A u sedam odigranih utakmica u 2024. godini.

Poslije četiri gola u prvom poluvremenu, očekivalo se da u drugom bude nastavljena goleada.

Međutim, napadači su usporili, a vidjelo se jasno na djelu da Vlahović ne može sam da vuče torinski gigant.

I da nije bilo njegove kretnje u petom minutu nadoknade, te asistencije glavom sa prve na drugu stativu za Danijelea Ruganija, bio bi ovo peti uzastopni meč bez pobjede za Juve.

Ovako, Rugani je uspio da realizuje prostor koji mu se otvorio i da pogodi za veliki trijumf torinskih crno-bijelih.

Juventus se učvrstio na drugom mjestu na tabeli sa 57 bodova, pet više od Milana, uz utakmicu više, prenosi B92.