ZAGREB ZANIJEMIO ZBOG SRBINA Bombarderu iz Kozarske Dubice poništen gol za pobjedu, publika ostala u šoku

Počela je nokaut faza Lige šampiona, a Miloš Kos je opet odigrao sjajan meč.

Postigao je pet golova u meču nokaut faze Lige šampiona u kome je njegov Zagreb u punoj “Areni” remizirao sa Monpeljeom 27:27 (11:13).

Na kraju je drhtala zbog Kosa Arena sa 13.000 navijača pošto je prvo na minut prije kraja postigao gol nakon što se sjajno odrazio, ali su mu danske sudije taj pogodak poništile zbog navodnog probijanja. Zatim kada je svirano treće isključenje Dijegu Simonetu uz istek vremena bombarder iz Kozarske Dubice je dobio šansu da šutne slobodno bacanje za pobjedu, ali je izblokiran.

Sjajno je otvorio meč Šarl Bolzinger na golu Monpeljea, a nakon što je gost poveo na startu veći dio meča je francuski tim imao prednost između jednog i tri gola razlike. Od Kosa je u domaćem timu efikasniji bio samo Srna sa šest golova, dok je veteran Ivan Čupić dao pet. Kod rivala Staš Skube je imao šest, Dijego Simonet i Janis Len pet, a Pelas i Monte po četiri gola, piše Mondo.

U drugom meču četvrtfinala Talant Dušebajev je agresivnm odbranom razbio GOG i Kjelce je sve završio u prvom meču! U duelu u Danskoj bilo je 33:25 (18:10) za goste, a odbrana sa mnogo pritiska na srednjeg beka donijela je osam razlike na poluvremenu za Kjelce. Na kraju su u drugom poluvremenu Poljaci zadržali ovu prednost, a prvo ime meča bio je Aleks Dušebajev sa devet golova, dok je Trastarson imao pet. Sa druge strane najefikasniji su bili Madsen i Zakarijasen sa po četiri gola.