Atletiko je gazda u Madridu: Čolo Simenone nadmudrio Karla Anćelotija (FOTO)

Prvi veliki madridski derbi u sezoni pripao je „Jorgandžijama“.

iGRAČI aTLETIKA SLAVE

Atletiko Madrid je na svom „Metropolitanu“ u okviru šestog kola španske Primere rezultatom 3:1 (2:1) savladao velikog rivala Real i uspješno se vratio na pobjednički kolosijek poslije šokantnog i ubjedljivog poraza od Valensije u prošlom kolu.

Bila je to treća pobjeda u sezoni za ekipu Dijega Simeonea, koja sada ima 10 bodova. Sa druge strane, tim Karla Anćelotija prvi put u sezoni ispustio je bodove – ukupno ih poslije ovog poraza ima 15 i propustio je da eventualnim trijumfom obezbijedi čelo tabele.

Tri gola je Atletiko dao rivalu – sva tri glavom poslije odličnih centaršuteva. Prvi je postignut već u četvrtom minutu kada je španski napadač Alvaro Morata „presudio“ svom bivšem timu. Iskoristio je činjenicu da je Samuel Lino lijepo centrirao i glavom iz neposredne blizine savladao Kepu Arizabalagu. Inače, bio je to Linov prvi start u Prmeri u dresu Atletika.

Prošlo je samo 14 minuta do trenutka kada je najskuplji golman svih vremena ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Saul Njigez je odlično ubacio loptu pred gol Reala, a Antoan Grizman sjajno reaguje i „zakucava“ loptu u mrežu za vođstvo Atletika 2:0.

Uspio je „kraljevski klub“ da se konsoliduje i umanji zaostatak kada je u 35. minutu Toni Kros savladao Jana Oblaka. Bio je to veoma lijep udarac poslije odbijene lopte.

Međutim, start drugog poluvremena donio je novu radost za „Čola“ Simeonea. Saul još jednom sjajno centrira, Morata je po drugi put idealno pozicioniran, odbrana Reala je ponovo u ulozi publike, a rezultat je poslije novog udarca glavom 3:1 za momke u crveno-bijelim dresovima.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je čitavu utakmicu u odbrani pobjedničkog tima.

Bio je to 223. madridski derbi u istoriji, a tek druga pobjeda za Atletiko na domaćem terenu u posljednjih devet okršaja sa velikim suparnikom. Atletiko nastavlja sa sjajnim partijama na domaćem terenu, a posljednji put su izgubili na „Metropolitanu“ još u januaru tekuće godine, navodi Sport klub.

U narednom kolu Real dočekuje Las Palmas, a Atletiko će u Pamploni gostovati Osasuni.