ATOMSKI RUKOMET Preokret Hrvatske za pobjedu protiv Njemačke

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Njemačku rezultatom 25:24 u grupi B evropskog šampionata, a ovim trijumfom došla je na korak do plasmana u polufinale Evropskog prvenstva.

Poslije tvrdog početka utakmice i početnog vođstva Hrvatske, Nijemci su uspjeli uspostaviti ravnotežu i preći u vođstvo, ali je Hrvatska sa sedam metara izjednačila.

Nakon rezultata 5:5 serijom 3:0 odvojili su se na 8:5. Nisu se tu zaustavili Nijemci, koji su u prvom dijelu imali i plus 5 (13:8) ali je Hrvatska na poluvremenu smanjila na minus 3 pogotka (14:11).

Igrao se zaista sjajan rukomet, Nijemci su rešetali gol Hrvatske iz svih pozicija, a u  36. minutu nisu iskoristili napad za plus 5. Golman Hrvatske Šego u drugom poluvrmenu nije upisao nijednu odbranu, pa ga je selektor Červar zamijenio Ašaninom. Razbili su Nijemci u potpunosti Hrvatsku, u ovim trenucima pogađali su sa spolnih pozicija, ali su pravili i sjajne akcije za pivote.

U 47. miniutu Hrvatska nakon gola Stepančića prilazi na samo gol zaostatka 21:20. Otišla je Njemačka još jednom na dva razlike, a onda je uslijedio jedan god sa pivotske pozicije, pa prva odbrana Ašanina tek u 18. minutu drugog poluvremena, a onda i gol Mandića za izjednačenje u 48. minutu.

U posljednja 4 minuta Njemačka ulazi sa golom prednosti (24:23), a onda Duvnjak krade loptu i iz kontre pogađa za novo izjednačenje na tri minuta do kraja meča.

Na 80 sekundi do kraja Hrvatska dolazi do vođstva golom Karačića; ovo je bila prva prednost Hrvata nakon one sa početka meča od 2:1. Imala je Njemačka napad za izjednačenje, Kolbaher je imao čist zicer, ali je Marin Šego, kojeg zaista nije išlo u ovom meču, upisao sjajnu odbranu, sačuvao mrežu i Hrvatskoj donio važnu pobjedu sa kojom se na vrhu tabele izjednačila sa Španijom.

Njemačka je nakon ovog poraza ostala bez šansi za plasman u polufinale.