BAJERN PAO U FINIŠU CSKA slomio otpor njemačkog tima

CSKA je u finišu slomio otpor Bajerna u Moskvi i na kraju slavio 77:70.

FOTO EPA YURI KOCHETKOV

Ekipa Dejana Radonjića je puno bolje otvorila meč, imala je i plus 14 (6:20) i njemački tim je bio sjajan u odbrani, gdje domaćin nije imao rješenja.

U drugoj četvrtini Dimitris Itudis je promijenio petorku , Moskovljani su pronašli igru u napadu pa su došli do izjednačenja 35:35. Ipak, Bajern je opet uspio da povede i čuvao je prednost sve do posljednje četvrtine.

Prvi put CSKA je poveo u posljednoj četvrtini kada je bilo 61:60. Nakon toga pri rezultatai 65;64, ruski tim je napravio seriju 10:0 i riješio pitanje pobjednika.

U pobjedničkom timu Vil Klejburn je imao 20 poena. U timu Bajerna Koponen i Đedović su imali po 12,dok su po 10 ubacili reprezentativac Srbije Stefan Jović , Derik Vilijams i Leon Radošević. Nemanja Dangubić je imao 8 poena.