Ostalo

BANJALUČANIMA DERBI Borac u finalu Kupa, Bjelorus se istakao

Rukometaši Borca plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske pošto su u prvom meču završnog turnira u Višegradu savladali dobojsku Slogu sa 37:31. Banjalučani su vodili i na poluvremenu sa 15:12.

Rukometaši Borca pobjednici turnira u Visokom

Imali su crveno-plavi i pet golova viške u prvom dijelu, u kojem se istakao Bjelorus Andrej Klimavec koji je postigao četiri gola. Borac je i u nastavku kontrolisao rezultat, te će sutra braniti trofej osvojen prošle godine. Klimavec je do kraja meča postigao još pet golova, a baš kao i on, devet je postigao Nedim Hadžić. Kod Sloge je deset dao Stanko Stanković.

Drugi polufinalni par čine domaćin Višegrad i Leotar, a ovaj meč igra se od 19 časova.

Finale je na programu u nedjelju od 15 časova, a pobjednik će osim pehara dobiti i ček u iznosu od 3.000 maraka.