BARSA UTIŠALA ARENU Kalinić zapečatio sudbinu Partizana (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone u okviru 3. Kola Evrolige rezultatom 92:83.

BARSA UTIŠALA ARENU Kalinić zapečatio sudbinu Partizana  (FOTO, VIDEO)

U prvoj domaćoj evroligaškoj utakmici ove sezone izabranici Željka Obradovića nisu bili na nivou utakmice iz Vilerbana kada su savladali Asvel, ali treba napomenuti da je Barselona bila znatno teži protivnik.

Ni gortlo krcate Arene nije pomoglo crno-bijelima da izbjegnu poraz.

Započela je Barselona sjajno u prvoj četvrtini, stekla odmah prednost, koju je održavala do kraja meča. Vođeni sjajniim Nikolom Laprovitolom kjoji je bio raspucan, plavo-crveni stekli su dobru prednost na startu. Na kraju prvog perioda bilo je 23:16 za tim iz Blaugrane.

Početkom druge četvrtine vratio se Partizan u egal. Dugo su crno-bijeli prijetili ekipi Rožera Grimaua, nošeni publikom, ali i sjajnom energijom Alekse Avramovića. I taman kada se činilo da će Partizan biti blizu, serijom od 6:0 i trojkom Nikole Kalinića sa zvukom sirene barselona dolazi do +10.

Najefikasnija je bila 3. četvrtina. Partizan je čak došao i do preokreta, sjajnim potezima Džejmsa Nanelija i Pi Džej Doužera, koji su održavali partizan u Egalu. Ipak ponovo su posustali crno-bijeli u završnici. Napravila je Barselona seriju i ponovo pred sam kraj desio se pad. Džabari Parker pogodio je trojku i donio +9 timu iz Katalonije, pred posljednju dionicu.

Pokušao je Partizan da se vrati u posljednjoj četvrtini. Prišli su izabranici Željka Obradovića na -6, kada je na semaforu bilo 73:79, ali je Barsa odbila i taj nalet. Ponovo je prišao Partizan na -6, a onda je Nikola Kalinić zapečatio sudbinu crno-bijelih i donio Barseloni i 3. pobjedu u sezoni.

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Nikolas Laprovitola da 20 poena, dok je Vili Ernangomez dodao 15. Na drugoj strani Džejms Naneli postigao je 14, a Pi Džej Doužer dao je poen manje.

TOK MEČA:

PARTIZAN-BARSELONA

4. četvrtina

38. minut 79:89 Kalinić pogađa trojku za +9 Barselone.

75:85 Barselona se trojkama vraća na dvocifrenu prednost. Prvo je Ernangomez pogodio za 3, a nakon toga i sjajni Laprovitola.

37. minut 73:79 Vraća se Partizan! Stegli su odbranu crno-bijeli, a u napadu je povukao Džejms Naneli koji je pogodio za 2, a nakon toga i kreirao lake poene za Alena Smailagića.

36. minut 69:77 Barselona održava + 8. Moglo je da bude i ubjedljivije, ali je Vili Ernangomez napravio faul u napadu prilikom građenja.

34. minut 65:73 Džabari Parker održava prednost tima iz Blaugrane, sa druge strane Partizan se muči sa linije slobodnih bacanja.

33.minut 63:71 barsa održava prednost, navijači pokušavaju da vrate crno-biojele u igru.

3. četvrtina

30. minut 60:69 Pogodio je trojku Džabari Parker i tako donio Kataloncima prednost od 9 poena razlike pred posljednju dionicu

29. minut 56:64 Ne dozvoljava Barsa da se Partizan u potpunosti primakne, promašio je Kevin panter 2 uzastopna slobodna bacanja što je vrlo nekarakteristično za njega.

27. minut 54:58 Vraća se Partizan u igru. Prvo je Džejms Naneli ostao sam i pogodio za 3, a onda je i Kevin Panter pogodio sa poludistance, uz dodatno slobodno bacanje.

26. minut 48:58 Barselona ponovo ima +10. Laprovitola je u sjajnoj formi i to demonstrira. Još jedna trojka koju je spakovao Argentinac.

23. minut 46:52 Odlična igra u napadu crno-bijelih. Sjajno su odigrali Džejms Naneli i Doužer koji za sada drže Partizan u kakvom-takvom egalu.

22. minut 39:44 Partizan pravi seriju 5:0. nošeni hukom sa tribina trojkom Doužera smanjuju prednost crno-bijeli

2. četvrtina

20. minut 44:34 Barselona je napravila seriju 6:0 u posljednja 2 napada, nakon trojke Jokubaitisa, sa zvukom sirene pogodio je Nikola Kalinić.

19. minut 34:38 Ponovo je Laprovitola pogodio trojku, sada u stilu Stefa Karija, ipak koševima Doužera i Ledeja Parizan smanjuje razliku.

18. minut 30:35 Laprovitola trojkom dovodi Barselonu na + 5. Partizan je promašio nekoliko otvorenih šuteva.

16. minut 30:29 Partizan na pogon Alena Smailagića dolazi do vođstva.

12. minut 25:25 Aleksa Avramović donosi preokret Partizanu. prvo je sjajno otišao na prodor, a onda došao i do situacije da dovede crno-bijele u vođstvo, pogodio je uz faul, ali promašio slobodno bacanje.

1. četvrtina

10. minut 23:16 Partizan je napravio i 2. nesportsku ličnu grešku. Ovoga puta Kaminski nad Ernangomezom, koji je siguran sa linije penala.

8. minut 21:14 Povezao je Partizan 2 dobra napada, preko Zeka Ledeja, ali Barselona pogocima ispod koša održava prednost.

6. minut 10:19 Serija 7:2 Barselone nakon TV tajm-auta. Prvo su Da Silva i Ernangomez pogodili za 2, a nakon toga i Laprovitola iz tranzicije pogađa trojku.

5. minut 8:12 Nesportska lična greška svirana je Baši Koprivici nakon jakog faula nad Da Silvom, barsa u blagoj prednosti.

3. minut 8:10 Balša Koprivica je sjajno započeo meč. Postigao je 6 poena iz reketa, sa druge strane Da Silva i Laprovitola pogodili su 2 trojke za Barselonu.

1.minut: 4:2 Partizan dobro otvara meč. Prvo je Koprivica pogodio za 2, a onda i Kevin Panter pogađa sa poludistance, sa druge strane Veseli je pogodio za Barselonu.

PRIJE MEČA

Još uvijek se čeka pravo izdanje kapitena crno-bijelih, Kevina Pantera, koji za sada nije na nivou iz prethodne sezone, a pravi trenutak da se to preokrene jeste meč protiv Barselone. Jasno je da Partizanu nedostaje bar još jedno pojačanje, to je istakao i Željko Obradović. Partizan je još uvijek na tržištu čeka se centar, a možda i još jedan niski igrač.

Danilo Anđušić

Nije trener Partizana još uvijek vidio sve kvalitete novajlija. Frenk kaminski i Pi Džej Doužer se još uvijek privikavaju na evropsku košarku. Bilo je vidljivo da Kaminski ima ogroman napadački arsenal, ali i da i te kako ima problema kada je odbrana od pika u pitanju. Sa druge strane Mateuš Ponitka neće biti spreman za ovaj duel zbog povrede

Nema sumnje da je Barselona favorit u ovom meču. Otišao je Nikola Mirotić, ali čini se da su Katalonci ove sezone mnogo kompletniji. Istakao se Nikolas Laprovitola kao vođa ove generacije. Sjajno se uklopio i pojačanje iz NBA lige, Vili Ernangomez koji dominira pod košem. Tu je i Tomaš Satoranski, koji svojom visinom može da parira svakom beku u Evropi. Jop uvijek se privikava Džabari Parker.

Ipak, Arena je rasprodata i igrače Barselone čeka pravi pakao, a kada je tako, niko nije favorit protiv Beograđana.