Baskonija srušila Real za TOP 8, zaigrao Kuzmić

Košarkaši Baskonije napravili su veliki korak ka TOP 8. Na svom terenu koji će biti domaćin završnog turnira Evrolige savladali su šampiona Evrope Real Madrid 86:76.

FOTO EPA/TOLGA BOZOGLU

Baskonija je većim dijelom meča bila u prednosti a u posljednjoj četvrtini su imali i plus 10, a onda je Real zaprijetio. Primakao se madridski klub na samo minus 3 (72:75), ali je tada proradio Luka Vildoza i svojim poenima prekinuo seriju gostiju.

Trener Laso je odmarao pojedine igrače, jer je Real već izborio plasman u TOP 8. Na parketu se našao i Ognjen Kuzmić koji je za 10 minuta postigao 8 poena.

Na kraju je upravo Vildoza sa 20 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je kod Reala Trej Tompkins imao 17.

Panatianikos je takođe ostao u borbi jer je na krilima sjajnog Nika Kalatesa (27 poena i 14 asistencija) slavio na gostovanju u Milanu 95:83.