(FOTO) BELGIJANCI ŠOKIRANI U FRANKFURTU Slovačka u prednosti na poluvremenu, hoćemo li dobiti najveće iznenađenje na EURO?

Da li je na pomolu najveće iznenađenje ovogodišnjeg Evropskog prvenstva? Fudbaleri Slovačke imaju prednosti protiv jednog od favorita za osvajanje, selekcije Belgije.

Slovačka nakon prvih 45 minuta vodi protiv Belgije sa 1:0.

Fantastično je počela ova utakmica i nakon prvih pet minuta djelovalo je da će Belgija da upiše ubjedljiv trijumf, pošto su imali dvije kolosalne šanse preko Romelua Lukakua, ali je na golu Slovaka blistao Martin Dubravka.

Nakon propuštenih velikih prilika, Slovaci su se oslobodili pritiska uslijedio je šok za Belgijance. Odbila se lopta do Ivana Šranca koji je izbjegao ofsajd zamku i pogodio mrežu “Crvenih đavola”.

Hrabro je igrala Slovačka i nakon vodećeg gola, nisu se povukli, a Belgija je još jednom preko Lukakua mogla do gola, ali se robusni napadač još jednom nije dobro snašao.

Moglo je da bude i 2:0 kada je Lukas Haraslin mogao iz voleja da udupla prednost, ali je njegov volej zaustavljen.