Benzema i Real u istoriji: Madriđani prvi stigli do 1.000 golova u Ligi šampiona, Jović na terenu

Real Madrid je postao prvi klub u istoriji koji je u Ligi šampiona postigao 1.000 golova.

A to je učinio Karim Benzema koji je u 14. minutu susreta 4. kola grupe D zatresao mrežu Šahtjora iz Donjecka.

Francuski napadač je pogodio i u 61. minutu, te tako donio tri boda “kraljevskom klubu” postigavši konačnih 2:1, a prethodno je Fernando izjednačio na 1:1 u 39. minutu.

Benzemu, kom je ova buila treća uzastiopna utakmica u kojoj je zatresao mrežu, u 79. minutu je zamijenio srpski reprezentativac Luka Jović.