(VIDEO) BEZ DRAME U PIONIRU Crvena zvezda na pobjedu do finala prvenstva Srbije

KK Crvena zvezda na korak je do plasmana u finale prvenstva Srbije.

kk crvena zvezda

Aktuelni prvak regionalne ABA lige je nakon velike borbe u Pioniru savladao FMP s 97:87 i tako poveo u polufinalnoj seriji s 1:0.

U finale će se plasirati tim koji prvi dođe do dvije pobjede. Zvezda je upisala čak 40. uzastopnu pobjedu protiv FMP-a.

Nije sve bilo tako idealno za Zvezdu večeras. Prvu četvrtinu su dobili sa 27:13 i kada se činilo da će lako izaći na kraj sa Panterima gosti su uzvratili.

Drugu četvrtinu su dobili sa 29:18 i na poluvrijeme su otišli samo sa minus 3.

Treća četvrtina je bila puna preokreta. Rezultatski egal je bio sve do sredine četvrtine kada je na iznenađenje mnogih FMP napravio seriju i od minus 4 došao do plus 2. Ipak Crvena zvezda je do kraja pomenutog perioda meča ponovo dodala gas u posljednjih 10 minuta su ušli sa plus 5.

Početak četvertog perioda meča dao je odgovor o pobjedniku i crveno-bijeli su lagano priveli meč kraju i slavili su ubjedljivu pobjedu.