BEZ TROFEJA Kecmanović imao meč loptu, ali je na kraju poražen

Miomir Kecmanović nije uspio da osvoji prvi ATP turnir u karijeri, a u drugom setu je propustio i meč loptu. U finalu turnira u Antaliji za 250 ATP bodova Italijan Lorenco Sonego je slavio sa 2:1. Po setovima je bilo 6:7, 7:6 i 6:1.

Miomir Kecmanović je odigrao sjajan prvi set u kojem je pokazao koliko je mentalno jak. Njegov protivnik Sonego je u tri gema imao šansu da napravi brejk, ali se mladi srpski teniser uspio vratiti i nije dozvolio protivniku da mu uzme servis.

Prvo je u šestom gemu spasio dvije brejk lopte, zatim je u 10 gemu uspio da vrati čak 3 set lopte da bi na 5:6 spasio još jednu. Nakon toga se ušlo u taj brejk u kojem je Kecmanović bio bolji i slavio sa 7:5.

U drugom setu su teniseri bili mnogo sigurniji na svoj servis. Tek u 10 gemu prva šansa i to za Miomira Kecmanovića. Imao je mladi teniser meč loptu, ali nije uspio da je realizuje jer je Sonego odlično servirao. U taj brejku je srpski teniser napravio duplu servis grešku i Italijan je ikoristio šansu i izjednačio.

Nakon toga u trećem setu igra mladog tenisera se raspala pa je Sonego došao do lakog trijumfa 6:1.