BEZ VJEČITOG DERBIJA U POLUFINALU ABA SUPER KUPA Crvena zvezda poražena od Primorske

U polufinalu ABA super Kupa u Zagrebu neće se igrati vječiti derbi. Crvena zvezda je poražena u četvrtfinalu od Primorske rezultatom 88:82.

Izuzetno neizvjesna prva četvrtina završena je sa košem prednosti za Crvenu zvezdu (26:25), a Primorska je serijom 8:0 u prve tri i po minute drugog perioda prešla u vođstvo 33:29, a prednost je tim iz Slovenije održavao sve do poluvremena kada je vodio sa 46:41.

Imala je Primorska i 11 poena viška u trećoj dionici, na 1:58 do kraja ovog dijela igre vodila je sa 68:57 ali su crveno bijeli sa zaostatkom od sedam koševa ušli u poslednju četvrtnu.

Košarkaši Primorske već u prvoj zvaničnoj utamice pod okriljem ABA lige, proiv aktuelnog šampiona Crvene zvezde jasno su pokazali da će u ovoj sezoni za sve protivnike biti tvrd orah.

Bivši košarkaš banjalučkog Borca Marko Jagodić Kuridža sa mnogo uspjeha nosi dres Primorske, a već je stekao i simpatije navijača

Predvođeni sjajnim Markom Jagodićem Kuridžom košarkaši Priomorske su mirno priveli utakmicu kraju.

Upravo Jagodić-Kuridža bio je najefikasniji na utakmici sa 18 poena dok je Crvenu zvezdu predvodio Dejan Davidovac sa 15 koševa.