BiH NEPORAŽENA U ITALIJI Sensi domaćinu donio bod

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 1:1 u utakmici 1. kola A Lige nacija u Firenci.

Prvo poluvrijeme donijelo je pritisak Italijana, od kojeg su se izabranici Dušana Bajevića oslobodili u nastavku, a onda su u 57. minutu preko Edina Džeke došli do vođstva. Ubačena je lopta sa desne strane, Višća je centrirao iz kornera, lopta je nakon nekoliko odbijanja došla do Džeke, koji se sjajno snašao i iz prve šutirao u mrežu Italijana,

Uz dosta sreće Italijani su nakon deset minuta došli do gola. Sensi je uputio udarac, lopta je na putu do gola pogodila Šunjića, promijenila smjer i završila iza leđa nemoćnog Šehića.

Do kraja meča bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.