BiH u finišu deklasirala Lihtenštajn

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je tri boda u duelu protiv Lihtenštajna nakon što je slavila 5:0, ali će selektor Robert Prosinečki nakon meča imati puno zamjerki na igru, posebno u prvom dijelu. Ipak u finišu su proradili napadači, pa je u posljednjih 10 minuta reprezentacija postigla čak 4 gola.

FOTO EPA/ CHRISTIAN HOFER

Reprezentacija BIH došla je do prednosti u 11. minuti. Domaći su napadali od početka, a odličnu akciju na dodavanje Edina Džeke krunisao je Amer Gojak. BiH je nastavila sa napadima, pa je Džeko imao tri šanse, a pogodio je i prečku. Imali su i gosti dvije šanse, a na sreću BiH nisu bili precizni.

U nastavku je selektor Robert Prosinečki pokušao izmjenama. U 64. minuti velika šansa za Duljevića. Osam minuta kasnije pokušao je Krunić dobrim udarcem.

Mučenje domaćeg tima u 80. minuti prekinuo je upravo rezervista Duljević, koji je udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu gostiju. Nakon toga BIH je zaigrala puno bolje i mirnije. Prvo je nakon kornera Edin Džeko bio najbolji u skoku za 3:0, da bi Edin Višća u 88. minuti pogodio nakon sjajne akcije po lijevoj strani.

Nastavili su domaći s napadima, pa je sjajnu akciju Krunića i Duljevića krunisao Gojak drugim golom.

Navijači BiH su nekoliko puta skandirali ime povrijeđenog bivšeg kapitena Emira Spahića.

Naredni meč BiH igra protiv Jermenije (nedjelja, 15 časova)