BIJEG SA ZAČELJA Sjajna Krupa deklasirala Mladost

Fudbaleri Krupe pobijedili su Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:0 u utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Strijelci su bili Dujaković u 10., Mandić u 28. i Nikolić u 82. minutu.

Zaprijetila je Krupa u trećem minutu, sa desne strane ubacio je Mandić, Toni Jović je šutirao glavom, ali je golman Velić dobro intervenisao.

Samo tri minuta kasnije odlično je šutirao Maksimović sa ruba šesnaesterca, a Velić je opet odlično intervenisao. Dva minuta kasnije 1:0 za domaće. Dedić je oborio Mandića na rubu peterca, sudija Gigović bez dvoumljenja je pokazao na bijelu tačku, a siguran je bio Nikola Dujaković.

Nastavila je Krupa sa napadima, u 18. minutu Dujaković je ponovo bio u sjajnoj prilici. Primio je pas pokušao da lobuje golmana Mladosti, a ovaj je ponovo sjajno intervenisao.

U 26. minutu ponovo se zatresla mreža, Mandić je bio strijelac, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je Gigović poništio ovaj pogodak.

Krupa je uduplala prednost u 27. minutu, Muminović je povukao loptu kroz sredinu, pronašao Mandića na desnoj strani, a ovaj je, samo što je ušao u šesnaesterac snažno i precizno šutirao i svoj tim doveo u novo vođstvo.

Nikola Dujaković se mogao proslaviti na ovom meču, ali je ovaj put loše reagovao nakon što su Jović i Maksimović iskreirali odličnu akciju po desnoj srani. Dva minuta kasnije pokušao je i Karišik, ali je Velić još jednom dobro intervenisao.

U nastavku utakmice Krupa je imala kontrolu, ali inicijativa nije urodila plodom sve do 82. minuta kada je nakon centaršuta Eraka Nikolić prihvatio loptu i poslao je u mrežu. Na ovaj način Nikolić stavio tačku na ovaj meč, a Krupljanima potvrdio tri važna boda za bijeg sa dna tabele.