Bila im je bitna samo Srbija: Švajcarci oštro kritikovali Džaku i Šaćirija poslije debakla! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Švajcarske je učešće na Svjetskom prvenstvu u Kataru završila u osmini finala, ubjedljivim porazom od Portugalije (1:6).

Izabranici Murata Jakina su uspjeli da u posljednjem kolu grupne faze nadigraju Srbiju i tako obezbijede prolaz u nokaut rundu, prvi put od 1954. godine, u kojoj ipak nisu mogli da pruže snažniji otpor favorizovanom rivalu.

Švajcarci nisu uspjeli da prirede čudo na Lusail stadionu u Dohi, naprotiv, pretrpili su bolan poraz, a mediji u ovoj zemlji nisu štedili igrače, prije svega one najzvučnije. Tako Blik u komentar učinka fudbalera svog državnog tima ističe da mnogi nisu zaslužili prelaznu ocjenu.

Sada je i Švajcarcima jasno da su Granit Džaka i Đerdan Šaćiri “izgorili” protiv Srbije – sve karte su bacili na taj meč i u ovom se nisu ni vidjeli.

– Loša igra kapitena, jedva da je imao prsup igri. Pokušavao je da razigra u drugom poluvremenu, ali bezuspješno – navodi se u komentaru igre Džake, koji je dobio ocjenu dva.

Slično je prošao i Šaćiri.

– Imao je dobru priliku iz slobodnog udarca u 30. minutu. Inače, nije imao uticaj na igru Švajcarske.

Bavili su se Švajcarci i pisanjem stranih medija nakon njihovog poraza, pa im je pažnju privukla konstatacija “El Paisa” da je “duhovni vođa” i kapiten ove reprezentacije Džaka io “odsutan”, te da je “Švajcarska umirala”.

Kristijan Finkbajner, novinar zadužen za fudbal u Bliku, u komentaru utakmice ističe da je selektor Jakin radio “sve pogrešno i da sam poraz nije sramota, ali način na koji je do istog došlo jeste razočaravajući.”

On dodaje i da je generacija oko Džake na vrhuncu potencijala i da će Evropsko prvenstvo u Njemačkoj za dvije godine biti njihova poslednja šansa.