Objasnio je da je zapratio stranicu posvećenu četničkom pokretu sa 12 godina, da je ona neaktivna više od šest godina, da je od tada odrastao i promijenio se.
Naglasio je Nedić da apsolutno shvata zašto je njegov postupak izazvao bol i bijes u njegovom rodnom Vukovaru, “koji ima teško, bolno nasljeđe”.
Golman koji je trebalo da debituje u petak na “Maksimiru” protiv Dinama poručio je javnosti da ne traži opravdanje, već samo šansu da pokaže koliko poštuje svoj rodni Vukovar, njegovu istoriju i ljude.
Saopštenje mladog golmana prenosimo u cjelosti.
– Kao dijete od 12 godina, bez svijesti o značenju i posljedicama svojih onlajn aktivnosti, zapratio sam stranicu čiji sadržaj danas ni ne podržavam, niti razumijem zašto sam to učinio. Sporna stranica nije aktivna više od 6 godina, a ja sam od tada odrastao, promijenio se i kao sportista i kao osoba.
Danas, sa 18 godina, potpuno razumijem zašto je moj tadašnji postupak izazvao bol i bijes, posebno jer dolazim iz kluba i grada koji ima teško, bolno nasljeđe.
Iskreno žalim zbog tog čina i svega što je iz njega proizašlo. Ne tražim opravdanje, već priliku da pokažem koliko poštujem svoj rodni grad, njegovu istoriju i ljude. Žao mi je što se cijela situacija odvila u medijima, bez da sam ranije imao priliku objasniti svoju stranu priče. Vjerujem da sport treba spajati ljute, a ne ih dijeliti.
Iskreno se izvinjavam svima koje je ovo povrijedilo, napisao je Srđan Nedić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.