"BLAUGRANA" I DALJE NEOSVOJIVA Barselona nadoknadila minus 20 pa u produžetku savladala Uniks (VIDEO)

Triler završnica meča između košarkaša Barselone i Uniksa.

Katalonska ekipa je u dva navrata imala 20 poena minusa tokom trećeg i početkom posljednjeg desetominutnog perioda, činilo se da će doživjeti prvi evroligaški poraz u “Blaugrani”, ali je uspjela da izbori produžetak i poslije dodatnih pet minuta ostvari trijumf rezultatom 111:109.

Ključan je bio period od sredine posljednjeg perioda kada su igrači Barse za nepuna tri minuta napravikli seriju 11:0 i došli na četiri poena minusa (84:88), a kasnije i do izjednačenja.

Iako zaslužuju sve čestitke za borbenost ne može se reći da je pobjeda domaćih potpuno čista, dosta sporna je bila odluka da se u finišu četvrte četvrtine dosude tri slobodna bacanja koja je realizovao Nikola Mirotić i izjednačio na 94:94 te tako meč uvede u produžetak.

Tragičar u ruskoj ekipi bio je Ajzea Kenan koji je poslije jedne trojke stavio prst na utisa, ali je umjesto da utiša publiku izazvao njihovu reakciju, da bi u produžetku promašio dva od tri slobodna bacanja nakon što je fauliran u pokušaju da pogodi trojku.

Imali su gosti na kraju četiri sekunde za napad, Lorenco Braun je pokušao da donese pobjedu trojkom, ali je bio neprecizan.

Najefikasniji na meču i u pobjedničkoj ekipi bio je Mirotić sa 28, Kajl Kjurik je dodao 22, Rokas Jokubaitis 15, dante Eksum 13, a Nikolas Laprovitola 12 poena.

U timu iz Kazanja Lorenco Braun je ubacio 27 poena uz devet asistencija i sedam skokova, Džon Braun je postigao 21, Kenan 20, Mario hezonja 18, a Toni Džekiri 10 poena.

Lion-Vilerban – Fenerbahče.

Plasman: Barselona 15-2, Real Madrid 13-3, Olimpijakos 11-5, Milano 10-6, Zenit 10-6, CSKA 10-6, Uniks 10-7, Anadolu Efes 9-8, Fenerbahče 7-9, Makabi 7-9, Bajern 7-9, Lion-Vilerban 7-9, Crvena zvezda 7-10, Monako 6-11, Alba 6-11, baskonija 5-11, panatinaikos 4-12, Žalgiris 3-13.