BLIJEDO IZDANJE BORCA Banjalučani poraženi u Posušju

Fudbaleri Borca doživjeli su prvi poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Poraženi su od Posušja u utakmici 4. kola rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Begić u 44. minutu.

Lukić je odlično u osmom minutu prošao po lijevoj strani, poslao je paralelnu loptu u sredinu, ali je Vranješ za trenutak zakasnio pa je ova dobra prilika otišla u nepovrat.

Zaprijetio je i Vranješ u 14. minutu iz slobodnog udarca. Iako je to bila velika udaljenost kapiten Borca je dobro šutirao, ali je golman Posušja bio na mjestu.

Borac je imao inicijativu u prvom dijelu, a u 23. minutu Lukić je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

Prvi put Posušje je uputilo loptu u okvir gola u 30. minutu, Lauš je pokušao sa lijeve strane iskosa, ali je golman Borca, Ćetković bio na mjestu. Šest minuta kasnije nova prilika za Posušje. Vukoje je potegao sa nekih tridesetak metara, ali lopta je otišla za malo preko gola.

U najgorem mogućem trenutku po Borac, u 44. minutu domaći tim dolazi do vođstva. Odlično je u prazan prostor utrčao Begić i odlično reagovao na dubinski pas poslavši loptu iza leđa golmana Ćetkovića.

U prvom minutu nadoknade prvog dijela domaći tim ostao je sa igračem manje. Lauš je laktom udario Dujakovića u glavu u jednom duelu, dobio jedrugi žuti karton pa je morao da napusti teren.

I u nastavku prvi prijete domaći, sa ruba šesnaesterca šutira Begić, ali lopta odlazi pored gola. Od 66. minuta ekipe brojčano izjednačene. Subić je kardinalno pogriješio vratio loptu prema svog golu, a onda je Milojević srušio kao posljednji igrač jednog igrača Posušja, zbog čega je opravdano dobio crveni karton.

Zaprijetio je Borac u 71. minutu. Vranješ je pronašao Moraitisa, a ovaj je umjesto da šutira pokušao loptu da prebaci na lijevu nogu, pa je izgubio loptu. U nastavku je šutirao Vrajneš, ali pored gola. Probao je Moraitis u 84. minutu iz dobre pozicije, ali brani golman Posušja.

Igrao je Borac bez ideje, sa dosta grešaka, a onda se Luki Begiću ukazala šansa, međutim fudbaler Posušja je iz dobre situacije šutirao preko gola.