BLISTA U ARABIJI Mitrović postigao het-trik za trijumf Al Hilala (FOTO)

Aleksandar Mitrović, napadač Al Hilala, postigao je het-trik u meču šampionatu Saudijske Arabije.

Srpski centarfor je u meču protiv Al Itihada, za koji nastupa Karim Benzema, najprije postigao izjednačujući pogodak (1:1) u 20. minutu.

Iskoristio je precizan centaršut Sauda Abdulhamida i volej udarcem smjestio loptu u suprotan ugao.

Do poluvremena se protivnik ponovo vratio u vođstvo. Karim Benzema i Hamdalah su bili striijelci za 3:1.

Međutim, pitao se nešto i Mitrović koji u nastavku postiže još dva gola i kompletira het-trik.

Prvo u 60. minutu smanjuje na 3:2. Morao je da potvrdi gol nakon šuta glavom i sjajne reakcije protivničkog golmana, a potom pet minuta kasnije realizuje i jedanaesterac.

Mitrović u dresu Al Hilala

Ovo je za Mitrovića treća utakmica u dresu Al Hilala i na svom kontu već ima četiri gola i asistenciju.

Drugi srpski fudbaler Al Hilala Sergej Milinković-Savić je asistirao za preokret na 4:3 u 71. minutu.